طراحی سایت آموزشی

طراحی سایت آموزشی

با پیشرفت تکنولوژی و فن آوری های جدید، نیاز انسان ها برای استفاده از راه های جدید ارتباطی روز به روز بیشتر شد.

بسیاری از مشاغل برای دستیابی به اهدافشان استفاده های مختلفی از اینترنت می کنند.

در این بین نیاز به استفاده از اینترنت و طراحی سایت برای موسسات آموزشی و آموزشگاهی بیشتر از صنوف دیگر احساس می شود.

ارائه آموزش و محتویات آموزشی در هر جا و زمان و مکانی برای استفاده کنندگان از آن بسیار مهم بوده است. مخصوصا که این اطلاعات گرانبها به صورت آنلاین ارائه گردد.

در طراحی سایت آموزشی باید بتوان ارتباط درست بین متقاضیان آموزش و موسسات آموزشی برقرار کرد.

یعنی بهتر است در چیدمان خدمات توجه بیشتری را داشته باشیم تا به راحتی در دسترس کلیه کاربران سایت قرار بگیرد.

دو دلیل عمده که طراحی سایت آموزشی را برای شما به صرفه می کند عبارتند از:

 • دسترسی راحت تر کاربران و صرفه جویی در زمان
 • قابلیت دسترسی به افراد بیشتر در نقاط مختلف و از فواصل دور بدون محدودیت مکانی

فرض کنید صاحب یک آموزشگاه در تهران هستید افرادی که به طور حضوری به آموزشگاه شما مراجعه میکنند، عمدتاً از تهران و حتی از مکان های نزدیک به آموزشگاه هستند. در این حالت دسترسی شما حتی در خود تهران هم محدود به چند منطقه نزدیک است.

ولی با طراحی سایت و ارائه امکانات آموزشی مورد نیاز در آن با صرف هزینه و منابع بسیار کمتر امکان دسترسی به کاربران بیشتر حتی در دورترین نقاط ایران را خواهید داشت.

در حال حاضر موسسات آموزشی بسیار زیادی در سطح تهران و شهرستانها در حال فعالیت می باشند. که رقابت آنها نه تنها بر سر جذب بیشتر و ارائه سرویس های بهتر به دانشجویان می باشد، بلکه بر سر ارائه سرویس های بهتر در فضای مجازی و وب سایت خودشان هم می باشد.

می توانید با انجام یک جستجوی ساده در اینترنت به این نکته برسید. بنابراین حتی اگر شما هم که در حال خواندن این مقاله هستید و موسسه آموزشی شما هنوز گمنام می باشد و دوست ندارید پول زیادی هم برای تبلیغات خرج کنید، داشتن یک وب سایت ایده آل و جذاب و دانشجو پسند را به شما توصیه می کنیم.

دانشجویان امروزه قبل از اینکه به صورت حضوری به موسسه ای بروند، با دیدن وب سایت آن موسسه آموزشی از روند کاری و سرفصل دروسی که در حال برگزاری آن هستند اطلاع پیدا نموده و این حتی می تواند تنها ملاک تصمیم گیری برای آمدن به محل موسسه شما باشد.

با نداشتن یک وب سایت آموزشی تنها بسیاری از بازار هدف و مخاطبان خود را از دست نداده اید بلکه رقبای خود را خوشحال هم نموده اید و فرصت را برای آنها فراهم نموده اید.

برگزاری کلاسها به صورت آنلاین و کاملا مجازی از بزرگترین اهداف راه انداری چنین وب سایتی توسط شما میتواند باشد.

چرا که امروزه طرفداران خاص خودش را میتواند داشته باشد. نداشتن وقت کافی یا دور بودن از موسسه آموزشی شما میتواند از مهمترین دلایل برگزاری کلاسها به صورت آنلاین باشد.

امکانات طراحی سایت آموزشی :

 • تاریخچه و معرفی مرکز آموزشی.
 • دوره های آموزشی در حال برگزاری و دوره های آموزشی آتی.
 • شرایط و نحوه ثبت نام متقاضیان آموزش.
 • برنامه زمان بندی کلاس ها.
 • ثبت نام آنلاین در دوره های آموزشی.
 • معرفی کتاب ها و جزوات آموزشی.
 • فروش کتاب ها و جزوات و سایر وسایل کمک آموزشی.
 • صدور کارنامه و اعلام نتایج.
 • دانلود جزوات اساتید، نمونه سؤالات و ….
 • تصاویر و ویدیوهای آموزشی.
 • گالری تصاویر از آموزشگاه و فعالیتهای آن.
 • درج نظرات راجع به آموزشگاه و دوره های آموزشی.
 • خبرنامه ایمیلی و پیامکی برای کاربران.
 • امکان گفتگوی زنده با پشتیبان آموزشی.
 • انجمن گفتگو.
 • ربات تلگرام با امکان درج محتوای سایت در کانال تلگرام به صورت اتوماتیک.
 • برگزاری نظرسنجی های آنلاین.
 • منطبق بر اصولسئو سایت.
 • طراحی گرافیکی زیبا و متناسب با بیان محتواهای آموزشی.
 • معرفی کامل دوره های آموزشی موجود.
 • معرفی کامل استاد ها به صورت گرافیکی و رزومه های آن ها.
 • قرار دادن دوره های به صورت فیلم های آموزشی بر روی وب سایت تان.
 • مدیریت کاربران و مجازکردن دانلود محصولات تنها برای اعضای خاص.
 • برگزاری کلاس های مجازی به صورت آنلاین.
 • برگزاری آزمون های مجازی.
 • دسته بندی و نمایش مناسب محتواهای آموزشی.
 • دارا بودن کتابخانه مجازی جهت دانلود کتاب های آموزشی مربوط به دوره های خاص.
 • بخشی جهت بیان آخرین اخبار و اطلاعیه ها.
 • امکان صدور گواهی نامه پایان دوره به صورت آنلاین.
 • امکان ثبت نام و پرداخت آنلاین شهریه به صورت اینترنتی.
 • دارا بودن بخش پشتیبانی جهت تماس با شما در صورت وجود مشکل.
 • امکان مشاهده پیش نمایش دوره های آنلاین.
 • و….

تمرکز اصلی طراحی سایت آموزشی بر روی ارائه ی اطلاعات است

سایت های آموزشی باید تا جایی که می توانند در زمینه های مرتبط با فیلد کاریشان اطلاعات ارائه کنند. تا بتوانند افرادی که در اینترنت به دنبال اطلاعات مشابه هستند را جذب کرده و به عنوان کاربر دائمی خود نگه دارند.

بعضی از مؤسسات آموزشی مثلا دانشگاه ها ممکن است چندین دانشکده داشته باشند. که تمام این دانشکده ها باید به صورت دسته بندی شده و با دسترسی راحت در وب سایت در اختیار کاربران قرار بگیرند. 

تمام دانشجویان و کاربران باید بتوانند به راحتی در سایت به دانشکده های مختلف رفته و به دنبال اطلاعات مورد نظر خود بگردند.

همه این ها به این معنی است که در سایت های آموزشی بیشتر از طراحی و ظاهر باید به محتوا توجه کنید. همچنین می توانید بخشی را در سایت به مطالب و فرم های قابل دانلود اختصاص دهید.

علاوه بر موارد ذکر شده بسته به اینکه وب سایت شما در چه حوزه ای در حال انجام فعالیت های آموزشی می باشد، شما می توانید طراحی فروشگاه اینترنتی مجازی برای خود ایجاد کنید.

و محتواهای آموزشی شما می تواند علاوه بر فیلم های آموزشی، انیمیشن ها و شبیه سازی ها و همچنین آزمایشگاه های آنلاین نیز داشته باشد.

اما نکته بسیار مهمی که وجود دارد این است که سایت شما نیاز به پشتیبانی های فنی و زیر ساختی مهم تری هم دارد.

اهمیت سایت های آموزشی چیست

آموزشگاه های مختلف برای جذب دانش آموزان بیشتر می توانند با طراحی یک وب سایت مناسب که در صفحات برتر موتورهای جستجو قرار دارد، به راحتی خود را از طریق اینترنت به افرادی که قصد شرکت در دوره های آموزشی آن ها را دارند معرفی نمایند. 

شما می توانید با طراحی یک سایت آموزشی مناسب، آموزش های خود را به فروش رسانید. و حتی این امکان را ایجاد کنید که افراد بتوانند به صورت آنی با پرداخت آنلاین یا به طور رایگان مطالب آموزشی را در سایت شما دانلود کنند.

داشتن محیطی کاربر پسند و فروشگاه اینترنتی مناسب از جمله ویژگی های ضروری سایت های آموزشی است که باید در طراحی آن ها دقت داشت.

همچنین امکانات اختصاصی مورد نیاز در طراحی سایت آموزشی توسط تیم برنامه نویسی شرکت نوپرداز پیاده سازی خواهد شد. تا سایت شما دقیقا همان چیزی باشد که مد نظر مشتری بوده است.

ما تلاش می کنیم تا بازدیدکنندگان بهترین تجربه کاربری را از سایت شما داشته باشند و از حضور در سایت شما احساس خوبی داشته باشند.

در صورتی که محتوا سایت آموزشی شما مناسب و هدفمند در وب سایت قرار نگیرد و کاربران نتوانند به راحتی از آن استفاده کنند، به احتمال زیاد کسب و کار اینترنتی شما شکست خواهد خورد.

پس بهتر است برای دستیابی به این هدف مهم اصول ui و ux را به خوبی در وب سایت آموزشی خود رعایت نمایید.

بررسی وب سایت های مشابه بهترین روش برای الگو برداری در وب سایت خودتان خواهد بود. قطعا توصیه متخصصانی که اطلاعات جامع و دقیقی در بحث رابطه کاربری و تجربه کاربری سایت دارند می تواند کمک زیادی به سایت شما نماید.

توجه داشته باشید که کاربران نباید هنگام ورود به سایت شما دچار سردرگمی شوند. اما این مورد نیازمند بهره بردن از محیط کاربری مناسب می باشد.

اما نکاتی هستند که توجه به آن ها در طراحی سایت های آموزشی اهمیت زیادی دارد، که در ادامه به آن ها می پردازیم.

این نکته را به خاطر داشته باشید که همیشه اول بودن اتفاقی نیست و باید بهترین مسیر را برای کسب و کارتان انتخاب نمایید.

نکات مهم در طراحی سایت آموزشی

وب سایت اینترنتی شما شاید مهم ترین عامل برای افزایش کسب و کار شما باشد. پس سعی کنید در طراحی آن با افرادی متخصص مشورت کنید و مشاوره های لازم را انجام دهید.

استفاده از وب سایتی واکنش گرا یکی از نکات خاصی است که می تواند سبب افزایش بازدید مشتریان سایت شما شود.

توجه داشته باشید که هزینه های تبلیغاتی که شما برای کسب و کار خود انجام می دهید، ممکن است زود گذر باشد. ولی سرمایه گذاری در زمینه سئو و بهینه سازی سایت اینترنتی شما یک سرمایه گذاری دائمی و با ارزش خواهد بود.

شاید برای خیلی از کسب و کار های اینترنتی نوپا سئو و بهینه سازی سایت به منزله همه دارایی آن ها باشد. پس لازم است در این زمینه بیشتر دقت داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سئو سایت های آموزشی می توانید با پشتیبانی شرکت شماره ۰۲۱۷۲۳۱۸ دپارتمان IT یا داخلی ۳۱۲ تماس حاصل نمایید. 

با توجه به رونق گرفتن کسب و کارهای اینترنتی طی سال های گذشته، بسیاری از آموزشگاه ها برای سبقت گرفتن از رقبای خود اقدام به طراحی سایت آموزشی نموده اند.

سیستم های آموزش آنلاین و برگزاری آزمون های آنلاین از جمله مهم ترین امکانات این وب سایت های آموزشی است که سبب رضایت کاربران آن ها گردیده است. و افزایش درآمد چشم گیری را نیز برای آن ها در پی داشته است.

پس به خاطر داشته باشید که آموزش آنلاین می تواند سهم بزرگی در توسعه فضای آموزشی آموزشگاه و توسعه کسب و کار شما داشته باشد.

همچنین شما می توانید با ایجاد یک قسمت وبلاگ در سایت آموزشی خود بازدیدکنندگان زیادی را به سمت سایت خود بیاورید.

با قرار دادن مطالب جذاب آموزشی و اطلاعات مفید افراد مطالب مورد نیاز خود را در وبلاگ سایت شما پیدا کرده و سپس شما می توانید اولین گام خود را برای تبدیل بازدید کننده به مشتری بردارید.

تولید پادکست های آموزشی نیز دیگر مبحثی است که در این سایت ها استفاده از آن ها اهمیت دارد. و کاربران و بازدید های زیادی را در پی خواهد داشت.

از جمله مهم ترین مزایای طراحی سایت آموزشی امکان ارسال مطالب وب سایت به صورت خودکار به تمامی شبکه های اجتماعی مورد نظر شما است. که سبب می شود کاربران و بازدیدکنندگان بیشتری به سوی وب سایت شما جذب شوند.

ارتباط با شبکه های اجتماعی مختلف یکی از مهم ترین نکاتی است که باید در سایت های آموزشی در نظر گرفته شوند.

در طراحی سایت آموزشی توجه نداشتن به نکات امنیتی می تواند به قیمت پایان یافتن کسب و کار اینترنتی شما تمام شود.

به همین جهت استفاده از درگاه های پرداخت امن، رعایت نکات امنیتی در وب سایت و کد نویسی حرفه ای آن از جمله عواملی است که در وب سایت های آموزشی برای فروش محصولات اینترنتی مورد توجه قرار می گیرند.

نتیجه :

بنابراین سرویس های دیگری را نیز میتوان در طراحی وب سایت آموزشی شما پیاده سازی نمود که حتما با مراجعه شما به شرکت بست وب لند و عقد قرار داد از همان ابتدا تمامی مشاوره های لازمه در این زمینه در اختیار شما قرار داده خواهد شد. ما در تمامی مراحل در کنار شما خواهیم بود چرا که اعتقاد داریم موفقیت مشتریان ما در نهایت موفقیت ما خواهد بود.
چنانچه تمایل دارید تا شما هم وب سایت داشته باشید میتوانید با مشاورین ما تماس بگیرید.

شماره تماس مستقیم دفاتر:

دفتــر مرکـــزی)     تهران – شریعتی – بعد از پل سیدخندان – کوچه خندان – پلاک ۶

دفتـر اصفهـان ۱)     اصفهان – خیابان هشت بهشت شرقی – روبروی امام زاده شاهزید – پلاک ۱۰

دفتـر اصفهـان ۲)     اصفهان – میدان جمهوری اسلامی – نبش خیابان خرم

آدرس ایمیــــل)     info@bestwebLand.com

شروع چت
گروه بست وب لند جهت پیشبرد و رفاه حال شما کاربران عزیز، حمایت و پشتیبانی خود را از طریق واتساپ نیز ارائه می دهد .
Powered by