طراحی سایت اداری

طراحی سایت اداری

امروزه با توجه به توسعه اینترنت در دنیا، داشتن وب سایت برای شرکت ها و تشکل های غیر دولتی امری اجتناب ناپذیر است، طراحی سایت اداری برای ادارات، سازمان ها و ارگان های دولتی و وزارتخانه ها نیز حائز اهمیت است. زیرا  مجلس شورای اسلامی با تصویب اصلاح برخی مواد قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ موافقت کرد که بر این اساس شرکت‌ های عمومی غیردولتی به شفاف‌ سازی اطلاعات مکلف می‌شوند.

پس اگر امروزه یک اداره یا سازمان دولتی وب سایت اختصاصی و کارآمد نداشته باشد، از دیدگاه افراد و مخاطبانی که با آن اداره یا سازمان در ارتباط هستند، جایگاه مطلوبی نخواهد داشت. 

چون بیشتر افراد سعی دارند که جهت جلوگیری از اتلاف زمان و عدم رویارویی با ترافیک و آلودگی هوا، به جای مراجعه حضوری به ادارات، از طریق وب سایت و اینترنت مسائل و درخواست های خود را رتق و فتق نمایند.

 که در نتیجه از اتلاف وقت ارباب رجوع و نیز از شلوغی و ازدحام افراد در این مکان های عمومی جلوگیری بعمل می آید. همچنین طراحی سایت اداری برای سازمان ها و نهادهای دولتی در منعکس ساختن اطلاعات، همگان را بصورت سیستماتیک و هماهنگ ملزم می کند تا جهت سهولت کارشان از وب سایت استفاده نمایند. این ادارات می توانند از این طریق، بسیاری از خدمات مشترکین خود را به صورت اینترنتی و از راه دور انجام دهند.

طراحی سایت اداری مستلزم توجه داشتن به برخی نکات است. از این رو توصیه می شود که جهت طراحی سایت برای اداره یا نهاد مورد نظر خود، حتما با شرکت های حرفه ای و با سابقه وارد مذاکرات شوید و مشاوره های کافی را نیز دریافت نمایید.

مهم ترین نکات طراحی سایت اداری

 • کیفیت سایت های اداری به دلیل کاربران زیاد، اهمیت ویژه ای دارد که باید توجه بسیار مهمی به این بخش کرد.
 • سادگی در طراحی سایت اداری باید به صورتی باشد که کاربران به راحتی بتوانند به مطالب مورد نیاز خودشان دسترسی داشته باشند.
 • اهمیت سئو و بهینه سازی در سایت های اداری باعث می شود که موتورهای جستجو به راحتی به کاربرانی که در این زمینه مشغول هستند سایت را معرفی کنند.
 • طراحی بخش کاربری بخشی برای ورود کارکنان بخش اداری طراحی کنید که پس از ورود بتوانند کارهای ثبتی و اطلاع رسانی را انجام دهند. به طور مثال؛ برای بخش حسابداری شرکت ها، شما باید امور سند زنی و گزارش گیری را تعبیه کنید. تا به وسیله آن بتوانند به صورت آنلاین نسبت به گزارش گیری اقدام نمایند.
 • شما میبایست با تعبیه بخش چت آنلاین، سعی کنید حتی الامکان امور مکاتبه ای و تلفنی را کمتر کنید. با استفاده از چت آنلاین شما میتوانید مکاتبات بین کاربران را نیز رصد کنید.
 • شما میبایست سیستمی طراحی کنید که به وسیله آن بتوان امضا الکترونیکی را انجام داد. بدون کاغذ بازی یا مراجعه حضوری کارکنان به بخش های دیگر.که به آن مکانیزه کردن بخش نامه ها میگویند.
 • طراحی ست اداری شامل: پرچم ، کاغذهای اداری سایز A4-A5-A6 پلاکارت، سربرگ، کارت ویزیت و…
 • تعبیه کردن رنگ سازمانی، به طور مثال؛ رنگ اتاق ها و فضای اداری سازمان با باقی قسمت های شرکت متفاوت است. شما میبایست رنگ سازمانی این بخش را در طراحی سایت خود نیز اعمال کنید تا مراجعه کننده متوجه این تفاوت بشود.
 • بخش امور پیگیری در سایت اداری قرار دهید. در این بخش کد رهگیری به مراجعه کنندگان داده میشود که به وسیله آن بتوانند کارهای خود را پیگیری کنند.
 • امکان ارتباط با بخش اداری ارگان های دیگر
 • امکان اطلاع رسانی (بخش اخبار یا مقالات)
 • الکترونیکی کردن نامه های اداری

چرا طراحی سایت اداری لازم است؟

طراحی سایت برای ادارات، سازمان ها و وزارتخانه ها بایستی هم بر پایه دیدگاه و نظر کارمندان و مسئولان و همچنین بر اساس نیازها و خواسته های ارباب رجوع طرح ریزی و پیاده سازی گردد.

 ادارات دولتی و همچنین اغلب تشکل های غیر دولتی بر پایه ارایه خدمات، شکل گرفته اند، لذا ارایه خدمات الكترونیكی از طریق وب سایت به مراجعان و مخاطبان باید در طراحی سایت های ادارای در مرکزیت امر قرار بگیرد.

معمولا در طراحی وب سایت اداری، طراحی وب سایت سازمانی و یا طراحی پورتال، به بحث امنیت توجه زیادی می‌شود.

با توجه به اینكه هدف از طراحی وب سایت ادارات، دادن خدمات الكترونیكی مطلوب، جهت افزایش بازدهی كار و همچنین كاهش تردد افراد در ادارات مختلف می باشد، لذا طراحی پورتال و یا طراحی سایت اداره و بهینه سازی این گونه وب سایت ها باید به گونه ای انجام شود كه علاوه بر اطلاع رسانی مطلوب، بتواند به بهترین نحو از طریق طراحی فرم های الكترونیكی، ارتباط بین مخاطبان و این ادارات را تسهیل نماید.

پیش رفتن به سوی تحقق دولت الکترونیک نیز یکی از مهم ترین اهداف و پیامدهای بهره گیری از فضای مجازی بعنوان ابزاری پُر قدرت جهت اطلاع رسانی و ایجاد ارتباط مخاطبان با یک نهاد دولتی و یا یک ارگان رسمی محسوب می گردد.

ادارات دولتی که بر پایه تشکیلات سیستماتیک بنا شده اند، برای ارایه خدمات خود ملزم به داشتن وب سایتی هستند که بتوانند توسط آن به ارایه خدمات الکترونیکی بپردازند و بدین طریق به مراجعان و مخاطبان خود پاسخگو باشند.

پروسه خدمات الکترونیکی توسط ادارات، راندمان کاری را بالا برده، تعداد پاسخگویی به ارباب رجوع ها را افزایش می دهد و همچنین موجب رضایت مراجعان می گردد.

طراحی وب سایت ادارات؛ طراحی سایت سازمانی؛ طراحی پورتال سازمانی؛ طراحی پورتال اداری؛ طراحی اتوماسیون داخلی؛ پشتیبانی سایت های سازمانی و اداری؛ بهینه سازی وب سایت های اداری به منظور افزایش رتبه در موتورهای جستجو مانند گوگل؛ برنامه نویسی وب سایت های خاص جهت مرتفع ساختن نیازهای سازمانی و اداری؛ طراحی پورتال وزارتخانه از جمله مهمترین خدمات پیام آوا در زمینه ارایه خدمات به سازمان ها و ارگان های دولتی و غیر دولتی می باشد.

مراتب امنیت پرتال های اداری:

 • رعایت ضوابط طراحی پرتال های اداری امن و پیاده سازی لایه های مختلف امنیتی در پرتال سازمان برای جلوگیری از حملات سایبری و انواع هک.
 • انجام اقدامات پیشگیرانه برای مقاوم سازی سایت اداره در مقابل اقدامات خرابکارانه
 • تعیین انواع سطوح دسترسی به قابلیت ها و اطلاعات وب سایت یک سازمان و ثبت لاگ کارهای مدیران پرتال سازمانی
 • کسب مجوزهای لازم امنیتی از ادارات حساس و سازمان های نظامی، همچون مرکز ارائه گواهینامه های دولتی (ریشه)
 • طراحی سایت حرفه ای، مطابق با آخرین استانداردها و متدهای روز

محورهای طراحی سایت اداری

طراحی پورتال سازمانی یا طراحی وب سایت های اداری در جهت اتوماسیون و مکانیزه کردن پروسه های اداری و شتاب گیری تحقق دولت الکترونیک بر پایه محورهای اصلی همچون: ارایه خدمات سریع تر و مطلوب تر به ارباب رجوع، کاهش بروکراسی اداری، صرفه جویی و یا حذف مصرف کاغذ، انعکاس دقیق و مفصل بخشنامه ها، آیین نامه ها و اطلاعیه ها، ارایه فرم ها و فایل های مورد نیاز ارباب رجوع بصورت الکترونیکی انجام می گیرد.

طراحی سایت اداری واکنش گرا

یکی از مهم ترین بخش هایی که باید در هنگام طراحی سایت به آن توجه داشت طراحی واکنش گرا یا ریسپانسیو است. اگر وب سایت شما این قابلیت را نداشته باشد که در تمامی دستگاه های مختلف از جمله تلفن های همراه به نمایش در بیاید، قطعا شما بسیاری از کاربران خود را از دست خواهید داد.

شرکت های طراحی سایت با استفاده از جدیدترین ابزار ها و فریم ورک های طراحی سایت این اطمینان را به شما می دهند تا وب سایت اداری مورد نظر شما به بهترین شکل ممکن در تمامی دستگاه ها قابل استفاده بوده و نمایش مناسبی داشته باشد.

نتیجه

امروزه اگر یک اداره یا سازمان چه دولتی و چه غیر دولتی، یک وب سایت تخصصی و کارآمد نداشته باشد؛

از لحاظ افراد و عموم جامعه که با آن سازمان در ارتباط هستند، جایگاه موجهی نخواهد داشت. همچنین طراحی سایت اداری برای سازمان ها و ارگان های دولتی همگان را ملزم می کند تا جهت سهولت کارشان از وب سایت استفاده نمایند.

بنابراین سرویس های دیگری را نیز میتوان در طراحی وب سایت اداری شما پیاده سازی نمود که حتما با مراجعه شما به شرکت بست وب لند و عقد قرار داد از همان ابتدا تمامی مشاوره های لازمه در این زمینه در اختیار شما قرار داده خواهد شد. ما در تمامی مراحل در کنار شما خواهیم بود چرا که اعتقاد داریم موفقیت مشتریان ما در نهایت موفقیت ما خواهد بود.
چنانچه تمایل دارید تا شما هم وب سایت داشته باشید میتوانید با مشاورین ما تماس بگیرید.

شماره تماس مستقیم دفاتر:

دفتــر مرکـــزی)     تهران – شریعتی – بعد از پل سیدخندان – کوچه خندان – پلاک ۶ 

دفتـر اصفهـان ۱)     اصفهان – خیابان هشت بهشت شرقی – روبروی امام زاده شاهزید – پلاک ۱۰ 

دفتـر اصفهـان ۲)     اصفهان – میدان جمهوری اسلامی – نبش خیابان خرم    

آدرس ایمیــــل)     info@bestwebLand.com