طراحی سایت شخصی

طراحی سایت شخصی

امروزه با پدید آمدن شبکه های اجتماعی مختلف و توسعه وبلاگ های شخصی تصور می شود که نیاز به داشتن وب سایت های شخصی کاهش پیدا کرده است.

گرچه شبکه های اجتماعی و وبلاگ ها می توانند برای افراد به عنوان یک معرفی کننده آنلاین باشند، اما داشتن یک وب سایت شخصی تحت دامنه اینترنتی مختص فرد، برای کسانی که نیاز به سایت شخصی دارند، چندین برابر مفید تر می باشد.

در شبکه های اجتماعی یا وبلاگ ها، گرافیک یا به صورت ثابت و غیرقابل تغییر است یا از امکانات گرافیکی محدودی برای تغییرات جزئی می توان استفاده کرد.

مهم ترین مسئله ای که در یک سایت شخصی حائز اهمیت است، قالب و گرافیک زیبا و جذاب سایت می باشد. گرافیک و قالب سایت شخصی باید با توجه به روحیات، تخصص ها و اهدافی باشد که فرد مطابق با آنها درخواست طراحی خود را داده است.

شکل قالب می تواند مبتنی بر عکس فرد و یا زمینه کاری وی باشد.

اینترنت و شبکه های اجتماعی

امروزه حضور مردم در انواع شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک، توییتر، اینستاگرام و … برای معرفی خود و کسب و کارشان بسیار ضروری به نظر می رسد.

هر کدام از شبکه های مجازی برای طیف خاصی از افراد محبوب تر است و هرکدام به نحوی می توانند در معرفی شما و مهارت هایتان مفید باشند.

به همین علت نمی توان گفت کدامیک از شبکه های اجتماعی بهتر است و از کدام باید استفاده کنید. بهترین کار این است که شما در تمامی این شبکه های اجتماعی عضو شده و فعالیت داشته باشید.

ضرورت طراحی وب سایت شخصی چیست؟

طراحی سایت نیز یکی از روش های معرفی خودتان به کاربران سطح اینترنت است. ممکن است هدف شما از طراحی وب سایت شخصی فقط نوشتن مطالب و احساسات خود باشد. اما اکثرا طراحی سایت شخصی به عنوان معرفی بهتر خود، کسب و کار و کسب شهرت انجام می گیرد.

فرض کنید شما یک پزشک هستید یا کسب و کار و شرکت خاصی دارید. مردم بسیار دوست دارند اطلاعاتی بیشتر درباره ی افراد داشته باشند.

شما با طراحی یک سایت شخصی، می توانید خودتان کسب و کارتان را بیشتر معرفی کنید. در سایت شخصی می توانید خودتان باشید و بسیار صمیمانه تر با کاربران تعامل داشته باشید.

در این صورت بر میزان محبوبیت شما افزوده خواهد شد و اعتبار ارزش بیشتری نزد مردم پیدا می کنید. به علاوه فرض کنید فردی می خواهد با جستجوی نام شما در اینترنت یک راه تماس پیدا کرده و مشتری شما شود.

با داشتن یک سایت شخصی با جستجوی نامتان در گوگل، افراد به راحتی به اطلاعات خوبی درباره ی شما دست پیدا خواهند کرد. 

ویژگی های سایت شخصی

در موفقیت طراحی سایت شخصی ویژگی های زیادی  مطرح است. سایت های طراحی شده با توجه به نوع مصرف و کاربردی که دارند و هدفی که برای آن طراحی شده اند ویژگی های خاص خود را دارند.

ما اینجا به تعدادی از آنها اشاره میکنیم :


ریسپانسیو(واکنش گرا) بودن در طراحی سایت شخصی:

منظور از طراحی سایت ریسپانسیو یا واکنش گرا، این است که هر دستگاهی که به اینترنت متصل باشد می تواند وضعیت ظاهری سایت را با توجه به اندازه صفحه نمایش تغییر دهد.

به طوری که نمایش وب سایت شما در موبایل ها، تبلت ها، لپ تاپ ها و صفحه نمایش های بسیار بزرگ متفاوت باشد.

این قابلیت باعث می شود تا مخاطبان سایت در استفاده از سایت با استفاده از دستگاه های مختلف مشکلی نداشته باشند. امروزه بیشتر کاربران توسط گوشی های هوشمندشان اقدام به مرور صفحات وب می کنند.

بنابراین استفاده از آن در طراحی سایت شخصی شما بسیار مهم است.

با گسترده و فراگیر شدن استفاده از تلفن های همراه هوشمند و تبلت ها برای وب گردی و گشت وگذار در فضای مجازی، ریسپانسیو و واکنش گرا بودن یکی از ملزومات سایت های امروزی میباشد.

حدود ۵۰ درصد از کاربران از موبایل و تبلت برای مشاهده سایت ها استفاده می کنند و در صورتی که قالب سایت شما نمایش درستی در موبایل و تبلت نداشته باشد کاربران بسیاری را از دست خواهید داد .

انعطاف پذیری در طراحی سایت شخصی:

سایت های شخصی باید به نحوی طراحی و پیاده سازی شوند که کاملاً با نیاز کاربر متناسب بوده و بسته به هدفی که برای آن طراحی شده اند پاسخگوی تمامی نیاز های کاربر باشند و اهداف را محقق سازند.

مدیریت آسان سایت های شخصی:

یکی از ویژگی های مهمی که در طراحی سایت شخصی باید به آن ها توجه ویژه ای شود قسمت مدیریت سایت های شخصی می باشد.

این مدیریت باید بسیار ساده باشد مانند وب سایت های فروشگاهی و البته در عین حال کاربردی نیز باشد. در سیستم های مدیریت محتوای آماده همچون وردپرس این مدیریت شامل امکانات و فضای وسیعی می شود.

اما عمدتاً این مسئله در سایت های مدیریتی رعایت نشده و مدیر سایت با فضای مدیریتی وسیعی در تعامل است که از اکثر امکانات هرگز استفاده نخواهد کرد.

هزینه ی پایین تر طراحی سایت شخصی:

یکی از تفاوت هایی که طراحی سایت شخصی با سایر سایت های شرکتی، فروشگاهی و تجاری دارند قیمت و هزینه بسیار پایین آن ها است.

البته داشتن هزینه ی کم وب سایت های شخصی به این معنا نیست که این وب سایت ها امکانات کمی دارند. بلکه در کنار هزنیه ی کمی که وب سایت های شخصی دارند امکانات بسیار خوبی نیز ارائه می دهند.

حرفه ای بودن طراحی سایت شخصی :

افرادی که به سایت شخصی شما مراجعه می کنند و دید قبلی نسبت به شما و حوزه کاری و یا تخصص تان ندارند، از ظاهر سایت شما تاثیر زیادی می پذیرند.

یک وب سایت شخصی حرفه ای دارای ظاهر گرافیکی زیبا و متناسب با شخصیت شماست و توانایی ها و مهارت های شما را به صورت دسته بندی های مختلف به کاربران ارائه می دهد.

وب سایت شخصی حرفه ای شما، دسترسی به شما در همه مکان ها و همه زمان ها را برای کاربران فراهم می کند.

امکانات طراحی سایت شخصی 

در طراحی سایت شخصی میتوان از امکانات زیر به نسبت نیاز و کاربرد سایت استفاده کرد:

 • پنل مدیریت شخصی.
 • اطلاعات تماس ( شماره ، آدرس ، نقشه ، آدرس ایمیل و . . .).
 • ساخت صفحه ارتباط با من.
 • آپلود سنتر سایت.
 • اخبار.
 • مقالات.
 • لینک دوستان.
 • رزومه و درباره ما.
 • rss fee.
 • آمار سایت.
 • امکان درج کامنت برای بازدیدکنندگان.
 • گالری تصاویر.
 • فرم تماس با ما.
 • مدیریت کاربران.
 • خبرنامه ایمیلی و پیامکی.
 • نظرسنجی .
 • امکان افزودن نقشه گوگل.
 • امکان افزودن لینک شبکه های اجتماعی.
 • منطبق بر اصول سئو سایت.
 • صفحه مخصوص نمونه کار ها.
 • و….

مزایای طراحی سایت شخصی

در کنار تمام موارد گفته شده طراحی سایت شخصی مزایایی نیز به همراه دارد که باعث شده بسیاری از افراد راغب به داشتن وب سایت شخصی باشند. که این مزایا عبارتند از :

افزایش دانش شخصی

هر وب سایتی فارغ از نوعی که دارد باید محتوای مناسبی داشته باشد. اگر شما هم جزو افرادی هستید که ترجیح می دهید محتوای وب سایتتان را خودتان تهیه کنید و بنویسید، این کار در دراز مدت باعث خواهد شد که دانش شخصی تان افزایش پیدا کند.

همچنین در صورتی که نیاز به ارائه ی نکته ی

 جدیدی در محتوای تان باشد که در آن زمینه ی اطلاعاتی ندارید این باعث خواهد شد که برای مطالعه ی زمینه ای که در آن اطلاعات ندارید تشویق شوید. و در طی دراز مدت مجموعه ی دانش ارزشمندی را برای خود جمع آوری کنید.

نکته ی بعدی در این مورد است که اگر فردی در زمینه ای تخصص داشته باشد اما مدتی را در زمینه ی تخصص خود به مطالعه نپردازد این باعث خواهد شد که دانش فرد کاهش پیدا کند. اما با طراحی وب سایت شخصی نیاز خواهد بود که این نکات مجددا مرور شود تا بتوان محتوای خوبی برای وب سایت تهیه کرد.

بازاریابی اینترنتی برای خدمات شخصی

یکی از مزایای طراحی وب سایت شخصی ، بازاریابی اینترنتی برای کسب و کاری است که صاحب وب سایت در آن فعالیت می کند.

برای مثال اگر فردی تولید کننده ی محتوا، حسابدار، طراح وب سایت و … باشد می تواند با وب سایت شخصی تجربیات و نمونه کارهای خود را در اختیار عموم قرار دهد. و حتی می تواند در زمینه ی فعالیت خود به سوالات افراد پاسخ دهد.

در صورتی که پاسخ هایی که افراد دریافت می کنند و یا نمونه کارهایی که از صاحب وب سایت مشاهده می کنند از نظرشان خوب و کاربردی باشد ، تلاش می کنند که با صاحب وب سایت ارتباط برقرار کنند تا از تجربیات او در زمینه ی فعالیت او بهره مند شوند.

برقراری ارتباط موثر با مشتریان قدیمی

یکی دیگر از مزایای طراحی سایت برقراری ارتباط با مشتریان قدیمی است. از آن جا که جذب مشتریان جدید به مراتب سخت تر از نگه داشتن مشتریان قدیمی است.

بنابراین به افراد توصیه می شود که چنان چه می خواهند در زمینه ی فعالیت خود موفق شوند می توانند با استفاده از وب سایت شخصی با مشتریان قدیمی خود و با استفاده از راه های ارتباطی مختلف ارتباط برقرار کنند.

و با استفاده از راه های ارتباطی مختلف هر چند وقت یک بار مطالب جذاب و مفید وب سایت خود را برای آن ها ارسال کنند تا برای برگشتن دوباره به وب سایت مورد نظر تشویق شوند.

برند سازی شخصی

بارها دیده شده که بسیاری از افراد برای یافتن فردی برای انجام مسئولیت مورد نظرشان از روزنامه ها و یا افراد مختلف برای یافتن این افراد کمک نمی گیرند، بلکه با جستجویی ساده در اینترنت خود را به هدف مدنظر خود می رسانند.

پس اگر کارمند شرکتی هستید و یا در زمینه ای تخصص دارید و می خواهید در کنار کار اصلی خود، فعالیت خود را بیشتر توسعه دهید می توانید برای این کار از وب سایت شخصی کمک بگیرید.

کاربرد های سایت شخصی

یکی از مواردی که وب سایت های شخصی را از هم متمایز می کند کاربرد آن هاست. طراحی وب سایت های شخصی با توجه به کاربردی که دارند با یکدیگر متفاوتند از جمله ی این کاربردها عبارتند از:

 • برخی از وب سایت های شخصی با هدف نمایش رزومه طراحی می شوند. داشتن وب سایت شخصی برای نمایش رزومه از این جهت حائز اهمیت است که امروزه بسیاری از موسسات و سازمان ها برای پیدا کردن نیروی انسانی مورد نیاز خود از روزنامه ها و مجلات استفاده نمی کنند.

بلکه امروزه با پیشرفت فناوری، بسیاری از شرکت ها به جای استفاده از روزنامه و آگهی دادن در آن، تنها تخصص مورد نیاز خود را در اینترنت جستجو می کنند.

و وب سایت های شخصی با ارائه ی رزومه ای از صاحب وب سایت می تواند در ارائه ی پیشنهاد های کاری برای صاحب وب سایت بسیار موثر باشد.

 • برخی از افراد برای نمایش فعالیت های شخصی و آثار خود از وب سایت ها استفاده می کنند.
 • یکی دیگر از کاربردهای وب سایت شخصی برای هنرمندان، عکاسان و نویسندگان است که قابلیت های ویژه ای برای نمایش پورتفولیو دارد.

نتیجه:

بنابراین سرویس های دیگری را نیز میتوان در طراحی وب سایت شخصی شما پیاده سازی نمود که حتما با مراجعه شما به شرکت بست وب لند و عقد قرار داد از همان ابتدا تمامی مشاوره های لازمه در این زمینه در اختیار شما قرار داده خواهد شد. ما در تمامی مراحل در کنار شما خواهیم بود چرا که اعتقاد داریم موفقیت مشتریان ما در نهایت موفقیت ما خواهد بود.
چنانچه تمایل دارید تا شما هم وب سایت داشته باشید میتوانید با مشاورین ما تماس بگیرید.

شماره تماس مستقیم دفاتر:

دفتــر مرکـــزی)     تهران – شریعتی – بعد از پل سیدخندان – کوچه خندان – پلاک ۶

دفتـر اصفهـان ۱)     اصفهان – خیابان هشت بهشت شرقی – روبروی امام زاده شاهزید – پلاک ۱۰

دفتـر اصفهـان ۲)     اصفهان – میدان جمهوری اسلامی – نبش خیابان خرم

آدرس ایمیــــل)     info@bestwebLand.com